Linda Kalasová (*1998)

DSC00659

Jsem česká malířka, narodila jsem se v Brně, ale můj domov je nyní na Slovensku v Borském Mikuláši, kde se nachází i můj výtvarný ateliér Rozpito - v srdci přírody a borovicových lesů.

Výtvarnému umění jsem se začala věnovat společně s mojí kamarádkou Helenou Luknišovou (*1996, †2023). Byla to právě touha vytvořit něco krásného, když jsme spolu poprvé vzaly štětec a skleničku prosecca  do ruky a během pandemie 2020 namalovaly první obraz. Název ateliéru „Rozpito“ tak asociuje rozpité sklenice i rozpité barevné motivy, které v našich obrazech můžete spatřit. Helena byla a vždy bude nedílnou součástí této cesty a věřím, že by byla hrdá na to, že chci pokračovat v naší společné misi - šířit radost a krásu skrze umění. 

Moji vášní je především abstrakce. Ráda zkoumám nekonečné možnosti barevných kombinací a odstínů akrylových barev, hraju si s jejich hustotou a viskozitou a rozlévám je na plátně mezi sebou. Při tvorbě si někdy pomáhám vzduchem a když je potřeba, zahřívám teplem. Barvy vrstvím do organických tvarů a přidávám zlaté detaily, které vás lákají dotknout se plátna.

Nejvíc mě na abstrakci baví, že každý v obrazech vidí něco jiného. Někdo v obrazu spatří rozbouřené moře, pro někoho obraz ztělesňuje klid a harmonii.  Chci, aby si majitelé obrazu našli své „proč“ je to k obrazu táhne - ať už barevná kombinace, struktura barev anebo vlastní vize.

Často v mých obrazech divák nachází moře a oceán, západy slunce, květiny a jiné přírodní scenérie. Je to právě příroda, která mě ke tvorbě inspiruje nejvíc. Obrazy tvořím tak, aby do místnosti přinesly dynamiku a věřím, že vás nepřestane bavit zkoumat jejich detaily a každý den se do nich ponořovat.

Mé obrazy jsou v kolekcích sběratelů v Česku, na Slovensku i v zahraničí. Hrají barvami a zahrají si i s vašimi emocemi. Přesvědčte se na živo na aktuálních výstavách nebo mě kontaktujte pro osobní prohlídku obrazů v ateliéru v Borském Mikuláši. Jestli vás zajímají střípky z mé tvorby a novinky, sledujte mě na Instagramu nebo na Facebooku.

Celý náš příběh najdete sepsaný zde

B3726531-C7F1-44FD-BA7A-B3E2FFD474D0 2